Medycyna alternatywna jest stosowana od tysięcy lat, a ostatnimi czasy wraca do łask coraz większej grupy ludzi.
W połączeniu ze swoją akademicką odpowiedniczką może stanowić skuteczną broń w walce z wieloma dolegliwościami. Przedstawiamy trzy ciekawe przykłady tego rodzaju medycyny.
Akupunktura
Akupunktura stanowi najbardziej znaną formę medycyny alternatywnej, która cieszy się popularnością na całym świecie. Wywodzi się ze starożytnych, chińskich metod leczenia i polega na nakłuwaniu pacjenta niewielkimi igłami. Takie rozwiązanie pozwala na stymulacje określonych punktów na skórze oraz w tkance podskórnej.
Akupunktura sprawdza w trakcie leczeniu wielu dolegliwości zarówno na tle fizycznym, jak i psychicznym. Mogą to być zwyrodnienia stawów, depresja, problemy z kręgosłupem, zaburzenia funkcjonowania nerwów oraz korzeni nerwowych.
Tutaj więcej informacji o tym co to jest akupunktura.
Bioenergoterapia
Jest to niekonwencjonalna technika leczenia stosowana od tysięcy lat. Zakłada istnienie swojego rodzaju układu energetycznego składającego się na aury, czakramy i meridiany.
Jej entuzjaści twierdzą, że człowiek może wytworzyć zbyt dużą ilość negatywnej energii, co przekłada się na pojawianie się różnego rodzaju dolegliwości. Zadaniem bioenergoterapeuty jest przekazanie części swojej energii do pacjenta. Ma to skutkować powrotem do równowagi układu energetycznego.
Ziołolecznictwo
Leczenie za pomocą ziół stanowi technikę akceptowalną przez wielu przedstawicieli medycy konwencjonalnej. W połączeniu z naukowymi metodami może przynosić bardzo pozytywne efekty.
Zioła mogą przywracać sprawność po urazach kręgosłupa lub stawów. Zmniejszają opuchliznę oraz minimalizują objawy wielu poważnych dolegliwości. Ponadto mogą być stosowane profilaktycznie jak ochrona przed pojawieniem się nowych problemów zdrowotnych.